Faculty

David Ackley - Special Education
Jonathan Andrews - Social Studies
Jessica Antonakos - World Language
Andrew Austing - Social Studies
Laurie Bates - Mathematics
Kristen Barry - Science
Allison Benfield - Mathematics Department Chair
Kyle Benfield - Technology Education
Benita Berg - Media
Stephan Bitel - Mathematics
Tony Blackburn - English
Kelly Blackburn - English Department Chair
Amanda Bowden - Social Studies
Paul Bowden - Technology Education
Regina Burstein - Business
Ruth Burton - Science
Jill Capozzoli - Business
Maria Carmona - Special Education
Megan Carter - Mathematics
Denae Clark - Special Education
Lauren Cody - Special Education
Michael Daniel - Social Studies
Jillian Dennis - Special Education
Kathleen Donaldson - Health/Physical Education
Ryan Doyle - Social Studies
Max Flerlage - Science
Connie Forster - Special Education
Michael Friskey - Health/Physical Education
Rebecca Gault - English
Rebekah Gingerich - Special Education Department Chair
Pamela Gostomski - Health/Physical Education
Andrea Gwin - Health/Physical Education
Lori Hackett - School Counseling
Tyler Hamilton - Science
Justin Harbin - English
Kathryn Humphrey - Fine Art
David Huryk - Science
Scott Huryk - Social Studies
Nicki Jergensen - Fine Art
Elizabeth Johns - Mathematics
Nathan Jourdan - English
Andrew Kassouf - Mathematics
Davida Kissel - Family and Consumer Science
Terry Knight - School Counseling Department Chair
Janis Kozak - World Language
Rachel Leach - Family and Consumer Science Department Chair
Megan Lukasavage - English
Terri Matthews - Music Department Chair
Jennifer Mayo - Mathematics
Elizabeth McCourt - English
Chris McDonough - Health/Physical Education
Geoffrey McIntyre - Science
Brittany McKinney - School Counseling
Katie Moore - ESOL
Edward Naus - School Counseling
Christin Orth - English
Holly Olive - Media
Kristin Pollard - Special Education
Victoria Pomponi - World Language
Joni Poust - Business Department Chair
Mary Procell - Science
Craig Reddish - Health/Physical Education
Maria Reed - Mathematics
Samantha Romero - Music
Katie Roppelt - Mathematics
Carrie Rosales - World Language
Timothy Roth - Social Studies
James Ruff - Science
Justin Rush - Mathematics
Susan Schindler - Mathematics
Nathaniel Schoppert - World Language
Amanda Scott - Family and Consumer Science
Samantha Scott - Science
Michelle Sebastiani - Special Education
Chris Serokos - Technology Education
Eric Siegel - Social Studies Department Chair
Jason Simpson - Social Studies

Calvin Skelton - English
Benjamin Smith - Social Studies
Deanna Smith - Business
Kristen Snell - Science
Emily Snow - World Language Department Chair
Andrea Stare - World Language
Miranda Stepp - English
John Swanson - Technology Education Department Chair
Charlene Swoboda - Fine Art
Jason Taylor - English
Susan Taylor - Mathematics
Douglas Testerman - Special Education
Jessica Todd - Social Studies
Mary Lynn Twentey - Music
Jordan Vega - Science
Michael Von Volen - Technology Education
Joshua Weeks - Science Department Chair
Jessica Wieber - Mathematics
Rebecca Will - Fine Art Department Chair
Laura Willhelm - English
Mark Witkowski - Science
Emily Zorbach - English/Physical Education